Akcja Zima: Marona – Psia Opowieść

(Francja, Rumunia, Belgia, 92')

Trailer

Opis filmu

W ramach Akcji Zima 2020 zapraszamy młodych widzów na pokaz filmu

MARONA – PSIA OPOWIEŚĆ

22 stycznia 2020, godz. 10:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 8 zł – w kasie kina i na bilety.bok.bialystok.pl

pełny program Akcji Zima 2020

Marona – psia opowieść / L’extraordinaire voyage de Marona
Francja/Rumunia/Belgia 2019, 92’
reż. Anca Damian
kategoria wiekowa: 7+, lektor

Niezwykła podróż przez życie widziana oczami psa. Marona jest pięknym kundelkiem, który nie ma szczęścia do właścicieli. Jak wygląda świat z psiej perspektywy?

Piękna, wielorasowa suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych opiekunów. Świat ludzi bywa czasem zbyt skomplikowany dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego go człowieka. Każdy z napotkanych przez kundelkę ludzi nadaje jej nowe imię: akrobata Manole nazywa ją Aną, robotnik Istvan – Sarą, dziewczynka Solange – Maroną. Niestety żaden z domów nie jest na tyle stabilny, by suczka mogła zagościć w nim na stałe. A gdyby ludzie byli tak samo zależni od zwierząt, jak one od nich?

Zapierająca dech w piersiach, dynamiczna i wzruszająca historia opowiedziana z psiej perspektywy i skłaniająca do myślenia o tym, jacy jesteśmy wobec innych stworzeń.

Premiera filmu odbyła się na najważniejszym festiwalu animacji, francuskim Annecy. Animację doceniło też Jury konkursu odkryć 6. MFF Kino Dzieci przyznając filmowi nagrodę Kwiatu Paproci. Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej umieściła “Maronę – psią opowieść” na liście 32 pełnometrażowych filmów animowanych zgłoszonych do oscarowej rywalizacji.