Festiwal KINO DZIECI: SŁYNNY NAJAZD NIEDŹWIEDZI NA SYCYLIĘ

(Francja, Włochy, 90')

Trailer

Opis filmu

Szczęśliwa dziewiątka Konkursu Głównego 6. MFF Kino Dzieci!

Dziewięć filmów pełnometrażowych, w tym sześć premier prosto z festiwali w Cannes, Annecy czy Berlinie, pokazywanych w 22 miastach – tak przedstawia się tegoroczny Konkurs Główny 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. W programie festiwalu znalazło się ponad 150 filmów z całego świata, prezentowanych w ramach ośmiu sekcji.
O statuetkę Kwiatu Paproci, którą przyznają widzowie w ogólnopolskim głosowaniu oraz powołane składy jurorskie, powalczą najlepsze światowe produkcje z ostatnich miesięcy, docenione przez krytykę i widzów najważniejszych festiwali dla dzieci na świecie.

Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię 7+ 

La fameuse invasion des ours en Sicile

reż. Lorenzo Mattotti, Francja/Włochy, 2019, 82’, dubbing, animacja, 7+

Niedźwiedzie wyruszają z gór do miasta na poszukiwania zaginionego syna ich władcy. Ludzie szykują się do walki z groźnymi, w ich mniemaniu, bestiami. Czy te dwa światy da się ze sobą pogodzić?

Wędrowny opowiadacz i jego mała asystentka spotykają w jaskini starego niedźwiedzia. Opowiadają mu historię słynnej inwazji jego braci na Sycylię. A było to tak: stado niedźwiedzi, pod przywództwem swojego króla, wyrusza na poszukiwanie  porwanego przez ludzi królewskiego syna. Zwierzęta trafiają do ludzkiej krainy, która nie jest im przyjazna. Czy te dwa światy uda się ze sobą pogodzić?

Film jest barwną i fantazyjną animacją o tożsamości, dostrzeżoną m.in. na festiwalu w Cannes, gdzie miał swoją premierę.

Po seansie zapraszamy na krótkie warsztaty plastyczne. Wykonamy portret niedźwiedzia używając zwiniętych wycinków z kolorowych czasopism. Warsztaty będą okazją do treningu zdolności manualnych oraz do rozwoju twórczej wyobraźni i własnego, niepowtarzalnego zmysłu estetycznego. Wykonane prace będą doskonałą pamiątką przeżytej filmowej przygody.