Historia małżeńska

(USA, 136')

Trailer

Opis filmu

Zapraszamy na najnowszy film Noaha Baumbacha, reżysera takich filmów jak “Frances Ha”, “Greenberg”, czy “Opowieści o rodzinie Meyerowitz”!

HISTORIA MAŁŻEŃSKA

Premiera: 1 grudnia 2019

„Historia małżeńska” w wybranych kinach od 29 listopada i na Netflix od 6 grudnia”.

Historia małżeńska
USA 2019, 136′
reż. Noah Baumbach
obsada: Scarlett Johansson, Adam Driver, Laura Dern, Alan Alda, Ray Liotta

Wnikliwy i pełen empatii obraz rozpadającego się małżeństwa i wspierającej się rodziny. Krytycy podkreślają wzruszający, intymny charakter opowiadanej w filmie historii i empatię, z jaką Baumbach traktuje swoich bohaterów. Pojawiają się porównania do „Sprawy Kramerów” Roberta Bentona i „Scen z życia małżeńskiego” Ingmara Bergmana. Radek Folta z Movies Room pisał w swojej recenzji: Złapałem się na tym, że pod koniec tego trwającego dwie godziny i kwadrans filmu chciałem, żeby wcale się nie kończył, żeby bohaterom się jakoś udało przezwyciężyć swoje problemy. Dlatego nie byłem sam, kiedy szybko sięgałem po okulary słoneczne wychodząc z kina, żeby ukryć napływające do oczu łzy.

Prasa o filmie:

„Historia małżeńska” to przede wszystkim mistrzowskie kreacje Scarlett Johansson i Adama Drivera.
Time Out

Baumbach zawarł w swoim filmie esencję prawdziwego życia!
Variety

Zabawny, przejmujący, z ogromną dozą empatii i współczucia – „Historia małżeńska” to nie tylko bolesna historia rozwodu dwójki ludzi. To przede wszystkim przenikliwy obraz ich miłości.
The Playlist

Reżyser, który w finale “Historii małżeńskiej” doprowadził mnie do łez, stworzył poruszającą opowieść o nieświadomych poświęceniach, jakie składamy na ołtarzu miłości i cienkiej granicy między kompromisem a rezygnacją z samego siebie.
Filmweb

Baumbach świetnie prowadzi swoich aktorów, pozwalając im na wygrywanie kolejnych uczuć, ale nie pozwalając na szarżę. Płacz, krzyk, wszystko jest dobrze umiejscowione w tempie historii i nie sposób filmowi zarzucić melodramatycznej „gry na emocjach”.
Filmawka