Podlaska Akademia Kultury: Inspekcja + spotkanie z reż. Jackiem Raginisem-Królikiewiczem

(Polska, 88')

Opis filmu

Podlaska Akademia Kultury przy Białostockim Ośrodku Kultury oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają na spektakl Teatru Telewizji TVP

INSPEKCJA oraz spotkanie z reż. Jackiem Raginisem-Królikiewiczem, wnukiem kapitana Władysława Raginisa

w nawiązaniu do 80. rocznicy mordu katyńskiego

9 sierpnia 2020, godz. 15:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 8 zł – do kupienia w kasie kina Forum i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi wytycznymi dla kina FORUM, opracowanymi na podstawie wytycznych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla kin w trakcie epidemii wirusa SARS-COV-2 w Polsce:
Wytyczne_dla_KINA FORUM

INSPEKCJA
Polska 2018, 88′
reż. Jacek Raginis Królikiewicz
obsada: Mariusz Ostrowski, Piotr Głowacki, Zygmunt Malanowicz, Przemysław Bluszcz, Marcin Kwaśny, Radosław Pazura

Spektakl zdobył Grand Prix na Krajowym Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru TV „Dwa Teatry” w Sopocie w 2018 roku!

„Inspekcja” to wstrząsający obraz ostatnich miesięcy przed dokonaniem zbrodni katyńskiej. Świadectwo patriotycznej postawy polskich oficerów więzionych w sowieckim obozie jenieckim.
Wasilij Zarubin, po nieudanej misji na terenie nazistowskich Niemiec, skazany na śmierć ledwo uchodzi z życiem. W obliczu nagle wybuchłej wojny, Stalin postanawia zlecić mu nowe zadanie – werbunek polskich oficerów w obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie. Metoda Zarubina to perfidna gra pozorów. Wykorzystując niepewność polskich oficerów, ich strach i dramatyczną potrzebę wszelkich dających nadzieję informacji, próbuje przekonać ich do nawiązania współpracy z komunistyczną władzą. Powodzenie jego misji zależy wyłącznie od podatności i niezłomności więzionych wojskowych. Czy dadzą się przekonać manipulacjom stalinowskiego oprawcy, wilka w owczej skórze?.
(Źródło: TVP)