Pokaz specjalny: Marianne i Leonard: Słowa miłości

(USA, 102')

Trailer

Opis filmu

Wraz z dystrybutorem Mayfly zapraszamy na specjalny pokaz filmu “Marianne i Leonard: Słowa miłości”!
Film legendy brytyjskiego dokumentu, Nicka Broomfielda, to piękna i dramatyczna historia miłości Leonarda Cohena i jego muzy Marianne Ihlen.
Leonard i Marianne poznali się w 1960 roku na idyllicznej greckiej wyspie Hydra, w miejscu do którego zjeżdżali artyści z całego świata. Tutaj młody Cohen zmagał się z marzeniami o zostaniu pisarzem, a Marianne próbowała dojść do siebie po nieudanym małżeństwie. Dokument pokazuje początki ich związku oraz to, jak zmieniła się ich miłość, gdy Cohen odniósł muzyczny sukces.

Marianne i Leonard: Słowa miłości

24 lutego 2020, godz. 18:15
K
ino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 16 zł – 
w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl 


Marianne I Leonard: Słowa Miłość

USA 2019, 102′
reż. Nick Broomfield

Reżyser filmu, Nick Broomfield, uznawany jest za legendę brytyjskiego dokumentu. Ma na swoim koncie takie filmy jak „Whitney: Can I Be Me” czy „Kurt & Courtney”. To właśnie w 1968 roku na greckiej Hydrze, 20-letni wówczas Nick Broomfield poznał Marianne Ihlen.
Marianne pokazała mu muzykę Leonarda Cohena i zachęciła do stworzenia pierwszego filmu: Gdy jako dwudziestolatek odwiedziłem grecką wyspę Hydra, byłem raczej zagubiony i nastawiony głównie na poszukiwanie przygód i rozrywki. Miałem wielkie szczęście poznać Marianne – kochankę Leonarda Cohena – która pośród innych rzeczy przekonała mnie do stworzenia mojego pierwszego filmu. Do dzisiaj pamiętam, gdy pod greckimi gwiazdami pokazała mi film “Don’t Look Back”, a potem zagrała mi muzykę Leonarda Cohena. To był jeden z najbardziej magicznych momentów w moim życiu. Marianne i Leonard mieli ogromny wpływ na mnie i na moją twórczość. Stworzenie tego filmu było dla mnie zaszczytem.

Piękna i romantyczna miłość Marianne i Leonarda trwała do końca ich dni.
Oboje zmarli w 2016 roku w odstępie trzech miesięcy.
Film „Marianne i Leonard: Słowa miłości” miał swoją premierę na Festiwalu Sundance.