Dos Gringos: Papua Zachodnia – Ostatnie pokolenia

Zapraszamy na pierwsze w nowym roku spotkanie z cyklu Ciekawi Świata:

Dos Gringos: Papua Zachodnia – Ostatnie pokolenia

21 stycznia 2020, godz. 18:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 12 zł, dostępne w kasie kina Forum (ul. Legionowa 5), kasie Centrum im. Ludwika Zamenhofa (ul. Warszawska 19) i na bilety.bok.bialystok.pl

Dos Gringos, czyli Alicja Kubiak i Jan Kurzela są podróżnikami, którzy przemierzają świat off-road, kładąc nacisk na poznawanie ginących kultur oraz natury. Napisali kilka książek podróżniczych i wiele artykułów o tej tematyce. Współpracują między innymi z magazynem „Poznaj Świat” oraz Wirtualną Polską.

Papuę Zachodnią odwiedzili w 2017 r, i tam spędzili dużo czasu z takimi plemionami jak Dani, Korowajowie czy Asmaci. Dwa ostatnie plemiona to byli ludożercy i łowcy głów. Żyjąc pośród nich przez jakiś czas, mogli poznać ich kulturę i zwyczaje, o których opowiadali sami członkowie plemion. Kiedy nastąpił ostatni akt kanibalizmu na tych ziemiach, jak wygląda podział mięsa człowieka u kanibali, jaka w ogóle jest geneza kanibalizmu, czy rzeczywiście Asmaci  zabili i zjedli Michaela Rockefellera? Na te i wiele innych, równie niezwykłych pytań będziemy mogli poznać odpowiedź podczas prelekcji.

Cała wyprawa była poświęcona Indonezji, gdzie spędzili ponad cztery miesiące, skupiając się na rdzennych plemionach nie tylko Papui. Spotkanie z Tana Toraja na Sulawesi czy Mentawai na Siberucie i pobliskich wyspach również dostarczyły im ogromnych wrażeń, które opisali w książce ‚Indonezja. Ludożercy wczoraj i dziś’, która zdobyła nominację do nagrody Książki Podróżniczej Roku 2018.

www.oczamidosgringos.com
facebook.com/oczami.dos.gringos

patroni medialni: BialystokOnline, Polskie Radio Białystok
partnerzy: Augustowianka, Gawra, Saporum

Galeria

indonezja (1) indonezja (2) indonezja (3) indonezja (4)
Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  4 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  5 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  5 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  5 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  5 lat temu