Jacek Pałkiewicz: Człowiek Legenda / WYDARZENIE ODWOŁANE

Szanowni Państwo!
Z przyczyn niezależnych od Organizatora i Gościa spotkanie zostało odwołane. Bardzo nam przykro.

W sprawie zwrotu biletów prosimy o kontakt z kasą kina Forum
tel. 85 746 13 20
kasa.forum@bok.bialystok.pl

W ramach 10. Festiwalu Kultur i Podróży “Ciekawi Świata” zapraszamy na spotkanie

JACEK PAŁKIEWICZ: CZŁOWIEK LEGENDA

25 października 2020, godz. 18:00
Sala Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 15 zł
BILETY WYPRZEDANE

Jacek Pałkiewicz
Reporter, eksplorator, odkrywca źródła Amazonki, od dekad przemierza peryferie świata. Twórca survivalu w Europie, powszechnie uznawany autorytet w dziedzinie przetrwania. Mieszka trochę we Włoszech, trochę w Polsce. Zyskał rozgłos w 1975 roku, pokonując samotnie Atlantyk szalupą ratunkową. Jego 44-dniowe doświadczenie wykorzystali badacze z NASA, zainteresowani problematyką izolacji i granic ludzkiej wytrzymałości.
Pływał jako oficer na statkach „tanich bander”, pracował w afrykańskich kopalniach złota i diamentów, kierował wyprawami poszukujących osobliwości ginących cywilizacji. Przecierał szlaki na Borneo i Nowej Gwinei. Weteran Sahary. Stawił czoła podczas morderczej trawersaty pustyni Taklamakan, której nazwa oznacza „jeśli wejdziesz, nie wyjdziesz”. Poznał najdalsze kresy Syberii, prowadził w skrajnie niskich temperaturach pionierską ekspedycję na biegun zimna w Jakucji. Najczęściej podróżował w stylu XIX-wiecznych odkrywców: na wielbłądach, jakach, słoniach lub reniferowymi zaprzęgami, piechotą, chińskim sampanem czy indiańskimi pirogami.
Uczył kosmonautów strategii przetrwania w skrajnie surowych i niegościnnych środowiskach. Podobne zajęcia prowadził dla jednostek antyterrorystycznych. Szkolił też kadry menadżerskie w przekraczaniu barier osobowości w warunkach krańcowego obciążenia.
W 1996 roku jego naukowa ekspedycja ustaliła źródło Amazonki, rozwiewając kontrowersje co do miejsca narodzin największej rzeki świata. 15 lat później wzniosiono tam obelisk z tablicą upamiętniającą odkrycie. Z rekomendacji Thora Heyerdahla, w 1994 roku Królewskie Towarzystwo Geograficzne w Londynie przyjęło Jacka Pałkiewicza do swojego grona. We Włoszech o jego szkole przetrwania powstał film „Uomini duri” („Twardziele”).
Deklaruje się jako daltonista polityczny. W swojej profesji podróżnika, propagującego pozytywne patrzenie na świat, jest dumny, że może być wolny i stać ponad wszelkimi podziałami partyjnymi, które dzielą społeczeństwo.
Autor ponad 30 książek. Przez wiele lat pracował w „Corriere della Sera”, dziś publikuje reportaże na łamach periodyków europejskich, w Polsce pisze m.in. w „Rzeczpospolitej” i „Polska Times”.

Ważne:
https://bok.bialystok.pl/pliki/Wytyczne_dla_KINA-FORUM-.pdf
https://bok.bialystok.pl/pliki/covid-o%C5%9Bwiadczenie-do-kina.pdf

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  5 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  6 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  6 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  6 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  6 lat temu