MAPY

Zapraszamy na wystawę:

MAPY

3 lipca – 9 sierpnia 2020, od środy do niedzieli w godz. 10:00-12:00 i 13:00-17:00
Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19
bilety: niedziele – wstęp wolny, pozostałe dni – 5 zł, zwiedzanie po wcześniejszym umówieniu: tel. 85 67 67 367 lub kasa@centrumzamenhofa.pl
Wytyczne dla wystaw, zwiedzania, galerii Białostockiego Ośrodka Kultury

Zachęcamy do prowadzenia Dziennika Młodego Podróżnika:
– tydzień I – Wielka Brytania
tydzień II – Francja
tydzień III – Indie
tydzień IV – Japonia
tydzień V – Turcja

Bestsellerowa książka „MAPY. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata” Aleksandry i Daniela Mizielińskich w wersji XXL! Wybrane strony z imponującego atlasu w stylu map dawnych podróżników przeniesione zostały na wielkoformatowe płótna, które prezentujemy w formie wystawy!

Zapraszamy Was do wspólnej podróży do różnych ciekawych zakątków świata. W trakcie wędrówki przez kontynenty poszukamy potwora z Loch Ness, dowiemy się, gdzie jest najdłuższe drewniane molo w Europie, gdzie wynaleziono sztuczne ognie, jak się witają Maorysi i jaki jest popularny środek lokomocji na ulicach indyjskich miast. Udamy się na przejażdżkę przez „Nos Diabła”, odwiedzimy Wyspę Wielkanocną i przemierzymy Wybrzeże Szkieletowe.

„MAPY. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata” Aleksandry i Daniela Mizielińskich (Wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2012) to międzynarodowy bestseller nagradzany w kraju i za granicą. Wydane w 35 krajach w łącznym nakładzie ponad 3 milionów egzemplarzy „MAPY” zdobyły m.in. Prix Sorcières i Premio Andersen – najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie literatury dziecięcej przyznawane we Francji i Włoszech.

Dotychczas ukazały się trzy wydania książki. Podstawowe (niebieskie) zawiera mapy 42 krajów. Wydana w 2016 roku edycja pomarańczowa (rozszerzona do 58 krajów) miała limitowany nakład, który został już wyczerpany. Edycja fioletowa – najnowsza i największa – zawiera mapy 66 krajów.

Wystawa przygotowana przez Wydawnictwo Dwie Siostry.

 

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  5 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  5 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  5 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  5 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  5 lat temu