Pokaz specjalny dla nauczycieli

Białostocki Ośrodek Kultury – Kino Forum oraz NHEF zapraszają nauczycieli i edukatorów na specjalny pokaz filmu „Jesień we Francji” wraz z prelekcją.

To historia rozdartego wojną, poszukującego spokoju Abbasa, który wraz z dwójką dzieci przenosi się do Francji. Tam zakochuje się z wzajemnością w pewnej Francuzce i chociaż wszystko zaczyna się układać, para będzie musiała stawić czoła wielu przeciwnościom losu.

Będzie to pokaz promocyjny programu NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ 2018/2019


25 września 2018 (wtorek), godz. 16:00
Kino Forum, ul. legionowa 5
wstęp wolny – obowiązują zapisy: dkf@bok.bialystok.pl

Proponujemy comiesięczne projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Nasz program edukacji filmowej powiązany jest z podstawą programową i realizowany przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na naszej stronie bok.bialystok.pl oraz na nhef.pl jest katalog na nadchodzący rok szkolny 2018/2019, w którym znajdują się wszystkie niezbędne informacje o programie. Oprócz cykli dedykowanych szkoły mogą realizować również autorskie programy edukacji filmowej. Należy w tym celu przedstawić listę wybranych filmów koordynatorowi w swoim kinie, który służy pomocą w opracowaniu programu oraz dostosowuje terminy i godziny projekcji do indywidualnych potrzeb danej szkoły (w Białymstoku dkf@bok.bialystok.pl). W nadchodzącym roku przygotowaliśmy cykle tematyczne dla uczniów w każdym wieku oraz przedszkolaków.

Jak pracujemy z filmem?
Przy każdym cyklu wskazujemy związki z podstawą programową, przygotowujemy prezentację multimedialną oraz prelekcję, a nauczycielom zapewniamy obszerne materiały dydaktyczne (scenariusze lekcji, analizy psychologiczne). W zależności od wieku naszych widzów proponujemy również warsztaty plastyczne i dyskusje.

Nabór do programu 2018/2019 potrwa do 5 października 2018. Aby zapisać uczniów do programu należy użyć linku i postępować według instrukcji na ekranie.

Zapraszamy do zapisów pod poniższym linkiem:
nhef.pl/program/miasta/bialystok

O projekcie:
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. NHEF to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową. Edukacja filmowa to projekt, który realizujemy od lat. Cykliczne spotkania NHEF to projekcje wyjątkowych filmów, które omawiamy podczas prelekcji i prezentacji multimedialnych. Filmy omawiamy również w materiałach dydaktycznych dla nauczycieli, proponujemy oparte na tematach i wątkach z filmów scenariusze lekcji.

Każdy film, który wchodzi do programu, jest opisany w analizie psychologicznej, z której mogą korzystać rodzice i pedagodzy, wskazujemy również związek tematów poruszanych w filmach z podstawą programową.

Jak to działa?
Nauczyciele zapisują swoich uczniów na wybrany cykl (szczegółowe opisy cykli znajdują się w wysyłanym na początku września katalogu, oraz na naszej stronie internetowej) i od października do kwietnia raz w miesiącu przychodzą wraz z nimi do kina Forum w Białymstoku na film. Przed każdym filmem odbywa się multimedialna prelekcja poświęcona opisanemu w folderze zagadnieniu lub spotkanie z gościem. Nauczyciele dostają interdyscyplinarne materiały dydaktyczne (informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy, opinie psychologów etc.) do wykorzystania zarówno podczas zajęć szkolnych jak i przy rodzinnych dyskusjach filmowych w domu. Po seansie najmłodsi uczniowie biorą udział w dyskusjach i podsumowaniach.

Dlaczego warto?
Cały program NHEF pozostaje w zgodzie z podstawą. W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. W 2011 roku Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zostały włączone do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej.

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  5 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  5 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  5 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  5 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  5 lat temu