Premiera: Świat, który nadejdzie / wydarzenie odwołane

Stan Nowy Jork, lata 50. XIX wieku. Abigal (KATHERINE WATERSTON) mieszka na odludnej farmie z mężem Dyerem (CASEY AFFLECK). Spokojne życie odlicza porami roku i zapiskami w dzienniku. Gdy nadchodzi wiosna Abigail poznaje Tallie (VANESSA KIRBY), która wprowadza się wraz z mężem Finneyem (CHRISTOPHER ABBOT) na sąsiednią farmę. Dwie kobiety nawiązują nieśmiałą relację, wypełniającą powoli pustkę w ich życiu o której wcześniej nie miały pojęcia.
Intymność i namiętne oddanie między kobietami rośnie wraz ze świadomością w jakiej znalazły się sytuacji. Obaj mężowie na intensywność między żonami reagują w różny sposób. Dyer wycofuje się ze swoimi zranionymi uczuciami, podczas gdy mściwy Finney postanawia odsunąć Tallie od Abigail. Ta zrozpaczona i zdeterminowana rusza za Tallie.

Film prezentowany był w konkursie głównym na Międzynarodowym Festiwalu w Wenecji. W jednej z festiwalowych recenzji zauważono, że ŚWIAT, KTÓRY NADEJDZIE to nie tylko opowieść o bliskości z poruszającymi kreacjami aktorskimi. To również złożony obraz o izolacji, nie tylko kobiet, uwięzionych na odludnej farmie, ale i mężczyzn obarczonych oczekiwaniami społecznymi, bezlitosnymi żywiołami i niezrozumieniem wewnętrznego życia ich żon. Choć film skupia się w dużej mierze na bliskości między dwiema bohaterkami, ukazuje również trudną sytuację mężczyzn. Abigail i Tallie zostały wychowane tak, że niewiele oczekują od życia poza rozczarowaniem. Dla mężczyzn natomiast, odkrycie, że przestrzeganie wszystkich właściwych reguł ściśle skodyfikowanego świata może nie zagwarantować im szczęścia, miłości, ani nawet szacunku ich kobiet, wydaje się bolesnym zaskoczeniem.

W Abigail i Talie wcieliły się VANESSA KIRBY i KATHERINE WATERSTON, a w ich mężów CHRISTOPHER ABBOT i CASEY AFFLECK, który jest również producentem filmu.

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  5 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  6 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  6 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  6 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  6 lat temu