Akcja Lato 2021: Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

W ramach Akcji Lato 2021 zapraszamy na spotkanie autorskie z jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy dla dzieci, Grzegorzem Kasdepke!

23 lipca 2021, godz. 11:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilet: 10 zł – w kasie kina Forum i na bilety.bok.bialystok.pl

prowadzenie spotkania: Olga Gordiejew / Polskie Radio Białystok

Grzegorz Kasdepke (1972) – jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy dla dzieci. Były wieloletni redaktor naczelny magazynu „Świerszczyk“. Opublikował ponad 50 książek, z których większość cieszyła się statusem bestselleru (m.in. „Mam prawo”, „Kuba i Buba“, „Tylko bez całowania“ , „A ja nie chcę być księżniczką”, „Mity dla dzieci”, „Potworak i inne kosmiczne opowieści“).

Za książkę „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko“ otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, za „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela“ uhonorowano go nagrodą finansistów BETA. Był też dwukrotnie laureatem nagrody Edukacja XXI (za książki „Co to znaczy…” oraz „Bon czy ton”). Dwie spośród jego książek – „Detektyw Pozytywka“ oraz „W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko“ zostały wpisane na światową listę White Ravens. Książka „Horror, czyli skąd się biorą dzieci“ znalazła się na Liście Skarbów Muzeum Książek Dziecięcych.

W 2015 roku wręczono mu Nagrodę Kallimacha – za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS uhonorowało go nagrodą za całokształt twórczości. W 2017 roku przyznano mu tytuł „Ambasadora Polszczyzny”. Dwa lata później został Kawalerem Orderu Uśmiechu. W 2021 roku Fundacja ABC „Cała Polska Czyta Dzieciom” uznała „Detektywa Pozytywkę” za najlepszą książkę ostatniego dwudziestolecia – wśród 20 wyróżnionych tytułów znalazła się także „Kacperiada…”.

Grzegorz Kasdepke Fot. Kuba Ceran

Galeria

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke (1) Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke (2) Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke (3) Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke (4) Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke (5) Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke (6) Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke (7) Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke (8) Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke (9) Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke (10) Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke (11) Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke (12) Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke (13) Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke (14) Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke (15) Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke (16) Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke (17) Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke (18) Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke (19) Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke (20)
Ostatnie komentarze