Festiwal ŻUBROFFKA w zupełnie nowym terminie!

15. Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się w zupełnie nowym terminie!

Po raz pierwszy w historii zapraszamy na festiwal nie zimą, ale latem – ŻUBROFFKA planowana jest w dniach 9-13 czerwca 2021 roku.
Impreza po raz pierwszy odbędzie się też w formie hybrydowej, co oznacza zarówno pokazy stacjonarne w kinie, jak i pokazy online.

Uwaga! Szukamy wolontariuszy!

Przypomnijmy, że 15. edycja festiwalu pierwotnie miała odbyć się w grudniu ubiegłego roku, ale została odwołana z powodu pandemii.
Więcej informacji o tym, dlaczego nie zdecydowaliśmy się na organizację wydarzenia w wersji online: https://tiny.pl/r51c4

Tematem przewodnim 15. edycji festiwalu jest WIRUS – czynnik, który wszystko wywrócił do góry nogami i zasadniczo wpłynął na całe życie społeczne. Na naszych oczach zawalił się świat, jaki do tej pory znaliśmy, a my sami zostaliśmy zmuszeni do zmiany stylu życia. I nawet jeżeli doceniliśmy zalety powolniejszej i uważniejszej egzystencji, to po wielu miesiącach ograniczeń zatęskniliśmy za tradycyjnymi, serdecznymi kontaktami międzyludzkimi… Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja naszego festiwalu nam to umożliwi i spełni się nasze przesłanie: bądźmy razem, bo tylko razem jesteśmy silniejsi!

Do stworzenia graficznego projektu, który najlepiej oddałby nasze dylematy i nurtujące nas pytania, zaprosiliśmy czesko-słowackiego animatora Davida Štumpfa. Już tradycyjnie, identyfikację wizualną, tym razem w oparciu o wykreowane przez Davida projekty, stworzyła graficzka Izabela Sroka.

Polecamy trailer 15. edycji festiwalu:

Trailer został zakwalifikowany do konkursów Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy oraz festiwalu ANIFILM w LibercuWIĘCEJ

Przypominamy filmy zakwalifikowane do selekcji konkursowych: http://www.zubroffka.pl/selekcja-2020/

Zapraszamy już dziś na nasz festiwal!
Do zobaczenia w czerwcu 2021!

Zapraszamy na Podlasie – do krainy żubra i filmu!

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  6 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  6 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  6 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  6 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  6 lat temu