Irek Głyk ft. Rafał Stępień: Vibes Expression

Zapraszamy na koncert z cyklu Jazz na BOK-u:

Irek Głyk ft. Rafał Stępień: Vibes Expression

4 lutego 2020, godz. 19:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 30 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu) – do kupienia w kasie Forum, kasie Centrum im. Ludwika Zamenhofa i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Prezentujemy Państwu wyjątkowy koncert duetu wibrafon / pianino w wykonaniu znakomitych muzyków ze Śląska. Dawno już nie gościliśmy na naszej scenie wibrafonu w tak doborowym towarzystwie!

Irek Głyk to ceniony wibrafonista i perkusista, kompozytor, aranżer. Od dziecka zainteresowany muzyką, z wyróżnieniem ukończył Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej. Stypendysta słynnego bostońskiego Berklee College Of Music.

Zdobywca wielu nagród na konkursach i festiwalach – począwszy od wygranej na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach (1990). W 1994 roku założył swój Ireneusz Głyk Kwartet (Adam Kowalewski – bas, Krzysztof Dziedzic – perkusja, Marek Podkowa – saksofon, lider – wibrafon). Zespół odniósł sukces na scenie jazzowej, zdobywając m.in. II miejsce na XIX Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów w Krakowie. W ankiecie Jazz Forum Irek Głyk zostaje okrzyknięty nadzieją polskiego wibrafonu, zyskując trzecie miejsce w kategorii tego instrumentu. Kilka lat później zaczął występować w duecie z Bernardem Maselim (duety wibrafon – marimba) – koncerty cieszyły się wielkim powodzeniem, nic więc dziwnego, że obecnie artyści powracają do tego projektu.

Ponadto Irek Głyk jest cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z czołówką i polskiego jazzu, i rocka. Stanisław Sojka, Justyna Steczkowska, Paweł Kukiz, Reni Jusis, Natalia Niemen, Jorgos Skolias, Katarzyna Gertner, Anthimos Apostolis, SBB, Tomasz Stańko, Tomasz Szukalski, Paweł Tomaszewski, Maciek Sikała, Piotr Wojtasik, Grzegorz Kapołka, Bronisław Duży, Grażyna Łobaszewska, Marek Bałata, Wojtek i Jacek Niedziela, Etienne Mbpee, Ruth Lynch, Junior Robinson – to tylko niektóre z postaci, z jakimi miał okazję wspólnie koncertować i nagrywać. Występował na scenach w Polsce i poza jej granicami (USA, Niemcy, Francja, Dania, Włochy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Austria, Hiszpania, Portugalia, Indonezja, Szwajcaria,). Ma na swoim koncie trzy autorskie albumy: „Long Time” „Step Ahead” oraz „IREK GŁYK VIBES EXPRESSION”.

Rafał Stępień – pianista, kompozytor, producent muzyczny współpracujący z czołówką polskiej i światowej sceny muzycznej. Wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat wielu nagród na konkursach i festiwalach w Polsce i za granicą np.: Jazz nad Odrą 2006 (Grand Prix), KFPS w Krakowie 2006 (nagroda dla najlepszego instrumentalisty), Fama 2004 (nagroda dla najlepszego instrumentalisty). Współpracował m.in. z: Lorą  Szafran, Carmen Moreno, Anną Serafińska, Ewą Urygą, Agą Zaryan, a także: Marylą Rodowicz, Zbigniewem Wodeckim, Ryszardem Rynkowskim, Mieczysławem Szcześniakiem, Jorgosem Skoliasem.

Galeria

Irek Głyk i Rafał Stępień Irek Głyk i Rafał Stępień (2) Irek Głyk i Rafał Stępień (3) Irek Głyk i Rafał Stępień (4) Irek Głyk i Rafał Stępień (5) Irek Głyk i Rafał Stępień (6) Irek Głyk i Rafał Stępień (7) Irek Głyk i Rafał Stępień (8) Irek Głyk i Rafał Stępień (9) Irek Głyk i Rafał Stępień_ Irek Głyk i Rafał Stępień (11) Irek Głyk i Rafał Stępień (12) _Irek Głyk i Rafał Stępień

Video

Ostatnie komentarze