XXVI KKO: Jan Bokszczanin

Zapraszamy na koncert w ramach XXVI Katedralnych Koncertów Organowych

KKO: Jan Bokszczanin

23 lipca 2021, godz. 19:15
Bazylika Katedralna w Białymstoku, ul. Kościelna 2
bilety: 10 zł, do kupienia na pół godziny przed koncertami na miejscu wydarzenia oraz w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na bilety.bok.bialystok.pl

Program:

Johann Sebastian Bach (1685-1750) / Antonio Vivaldi (1678-1741) – Koncert d-moll
Introdukcja
Fuga
Siciliana
Finał
Johann Pachelbel – (1653-1706) – Ciaccona in f
Dymitr Szostakowicz (1906-1975) – Passacaglia
Joel Martinson (1960- ) – Aria on Chaccone
Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847) – IV Sonata B-dur
Allegro con brio
Andante religioso
Allegretto
Allegro Maestoso

Organista, pedagog, dyrektor artystyczny festiwali muzyki kameralnej i organowej. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa prof. Joachima Grubicha), był na stypendium doktoranckim w University of North Texas (USA), gdzie studiował pod kierunkiem prof. Jessego E. Eschbacha.

Koncertuje w Europie, Azji, Rosji i Stanach Zjednoczonych. Występował z recitalami organowymi w katedrze Notre Dame w Paryżu, katedrach we Freibergu i Brugii, University Chapel w Glasgow, katedrze katolickiej w Moskwie, Meyerson Symphony Hall w Dallas i katedrze Matki Bożej Anielskiej w Los Angeles, gdzie 11 listopada 2018 roku wykonał koncert w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nagrał ponad 20 płyt z muzyką organową. Nakładem wydawnictwa Polihymnia ukazała się jego monografia „Główne tendencje rosyjskiej i radzieckiej muzyki organowej”, a także zeszyty z utworami Mariana Sawy pod jego redakcją oraz opracowanie partii fortepianowej do arii i duetów z „Litanii” Józefa Zajdlera. Specjalnie dla niego utwory pisali m.in.: Marian Sawa, Krzesimir Dębski, Adam Sławiński, Paweł Łukaszewski, Miłosz Bembinow, Alicja Gronau-Osińska i Dariusz Przybylski.

Prowadzi klasę organów białostockiej filii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, w latach 2016-2020 był także prodziekanem tej uczelni.

 

Galeria

Jan Bokszczanin (1) Jan Bokszczanin (2) Jan Bokszczanin (3) Jan Bokszczanin (4) Jan Bokszczanin (5)
Ostatnie komentarze