Piotr Jamiołkowski: Malowanie…

Zapraszamy na wystawę

Piotr Jamiołkowski: Malowanie…

18 czerwca – 1 sierpnia 2021, codziennie (oprócz poniedziałku) w godz. 10:00-17:00 (pierwszego dnia do 19:00, między 17:00 i 19:00 możliwość spotkania z artystą)
Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19
bilety: 5 zł, w niedziele wstęp wolny

wytyczne dla wystaw, zwiedzania, galerii Białostockiego Ośrodka Kultury 
oświadczenie uczestnika wystawy

Piotr Jamiołkowski
Malowanie jest jego pasją od najmłodszych lat. Na poważnie ta przygoda zaczęła się w 2013 roku od systematycznego uczestnictwa w zajęciach Pracowni Malarstwa i Rysunku W Domu Kultury w Łapach pod kierunkiem Dariusza Gumowskiego.

Malowanie daje mu możliwość eksploracji swojej wyobraźni, swobodną wypowiedź i interpretację, kreuje rzeczywistość oraz ma działanie terapeutyczne. Odkąd regularnie tworzy, sukcesywnie otwiera się na świat dźwięków, co zdecydowanie pomaga mu w codziennym funkcjonowaniu. Ten rodzaj arteterapii ułatwił mu komunikację z innymi ludźmi i pomógł w budowaniu pozytywnego nastawienia do świata.

Piotr pracuje w różnych technikach plastycznych: rysunku, malarstwie temperowym, olejnym, plakatowym. Podczas białostockiej wystawy pokazujemy malarstwo figuratywne o intensywnych, nasyconych i wyszukanych barwach z charakterystycznym wyrazistym kontrastem. Prace ujawniają subiektywizm w odczuciach i sposobach ich artystycznego wyrazu, mają dużą dawkę ekspresji.

Piotr Jamiołkowski podejmuje różne tematy: pejzaże, portrety, martwe natury. Pojawiające się postacie i zwierzęta są ze sobą w korelacjach, w ruchu. Autor ilustruje zdecydowanie ze świadomą rezygnacją z przedstawiania form obserwowanych w naturze, przerysowuje, a nawet buduje napięcie, wykorzystując deformację.

Mieszka w Sokołach – w malowniczej miejscowości na skraju Podlasia, w powiecie wysokomazowieckim.

Termin wystawy zbiega się z trzydziestymi urodzinami Piotra.

 

Ostatnie komentarze